SKÅLFAT, keramik, Chamotte, Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-tal.

479717. SKÅLFAT, keramik, Chamotte, Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-tal.

Märkt undertill Rörstrand Sverige Chamotte Nylund.
Diameter 22,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 22,5 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 736