SKÅLAR, 4 st, OCH SKÅLFAT, 6 st, porslin, Kina, 1900-tal.

479655. SKÅLAR, 4 st, OCH SKÅLFAT, 6 st, porslin, Kina, 1900-tal.

Dekor av blommor och bladverk. Skålarnas höjd ca 2,5-4. Skålfatens diameter ca 6-11 cm.

Ytslitage. En skål med nagg och lagning. Ett skålfat med avslag samt ett med retuscher.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 262