BYRÅ, sengustaviansk, Stockholmsarbete, 1700-tal.

479279. BYRÅ, sengustaviansk, Stockholmsarbete, 1700-tal.

Mahognyfanerad.
Lister och beslag i förgylld mässing.
Marmorskiva.
Längd 98 cm.
Bredd 50.
Höjd 79.

Ålders samt bruksslitage. Mindre fanerskador.
senare skiva, dock antik. Skiva med lagning på bakkant.
Ett bakben limmat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mahognyfanerad.
Marmorskiva.
Längd 98 cm.
Bredd 50.
Höjd 79.

Ett bakben limmat.

Antal besök: 1 030