SPEGELLAMPETT, semempire, 1800-andra hälft.

479171. SPEGELLAMPETT, semempire, 1800-andra hälft.

Med två ljushållare, löst krön med dekor av lyra. Slipat glas.
Total längd 60 cm. Höjd ca 71,5 cm.

Slitage, sprickor, färgbortfall, lagning på krön, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 601