STEIFF, "Lora" papegoja, märkt samt PINGVIN, troligen Hermann.

478602. STEIFF, "Lora" papegoja, märkt samt PINGVIN, troligen Hermann.

Papegoja märkt med knapp.
Pingvin omärkt.
Höjd ca 23 - 29 cm.

Papegoja: Spår av etikett vid knapp. Slitage. Skador vid fötter. Troligen retuscher på näbb. Fyllning i stjärtfjäder skadad.
Pingvin: Skador. Blekt. Lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Papegoja märkt med knapp.
Pingvin omärkt.
Höjd ca 23 - 29 cm.

Antal besök: 1 351