STEIFF, "Lora" papegoja, märkt samt PINGVIN, troligen Hermann.
478602. STEIFF, "Lora" papegoja, märkt samt PINGVIN, troligen Hermann.
Papegoja märkt med knapp.
Pingvin omärkt.
Höjd ca 23 - 29 cm.
Papegoja: Spår av etikett vid knapp. Slitage. Skador vid fötter. Troligen retuscher på näbb. Fyllning i stjärtfjäder skadad.
Pingvin: Skador. Blekt. Lagningar.
Papegoja märkt med knapp.
Pingvin omärkt.
Höjd ca 23 - 29 cm.