STIG LINDBERG. Vas / Ljusstake, fajans, "Snurran", Gustavsberg studio, signerad, 1900-talets mitt.

478176. STIG LINDBERG. Vas / Ljusstake, fajans, "Snurran", Gustavsberg studio, signerad, 1900-talets mitt.

3-delad. Signerad med studiohanden.
Längd ca 21 cm, höjd 12,5 cm.

Bruksslitage, invändig krackelyr, ojämnhet från tillverkningen på en av ljusstakarnas kant.

Stig Lindberg (1916–1982)

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 21 cm, höjd 12,5 cm.

Stig Lindberg (1916–1982)

Antal besök: 4 454