VAGNSLYKTOR/VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing och lackerad metall, 1800-/1900-tal.

478085. VAGNSLYKTOR/VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing och lackerad metall, 1800-/1900-tal.

Lackerad metall samt mässing. Krönta av örnar. Höjd ca 75 cm.

Ej funktionstestade. Färgbortfall. Slitage. Senare elektrifierade. En lucka med defekt gångjärn.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 491