GOLVUR, barock, urtavla daterad 1753.

478071. GOLVUR, barock, urtavla daterad 1753.

Rakt fodral med dekor av förgyllda kolonner. Lod av koppar. Pendel av koppar. Urtavla signerad PP.
Höjd 230 cm, längd 52 cm, bredd 27 cm.

Slitage, lagningar, och kompletteringar. Lås saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 772