ALFRED SCHWARZ 1867 BERLIN - 1951 IN SAULGAU. Porträtt av en skådespelare i Berlin som Pierot omkring 1930.

477801. ALFRED SCHWARZ 1867 BERLIN - 1951 IN SAULGAU. Porträtt av en skådespelare i Berlin som Pierot omkring 1930.

olja på duk, skildring av en skådespelare som dansar som pierot med gitarr, respekterad Berlinporträtt från 1920-talet, signerad nere till höger, 70 x 84 cm, inramad.

Ramen är skadad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ramen är skadad.

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Adress

Hörsterstraße 20
48143 Kreuzviertel
Tyskland

Placering
Hörsterstrasse 20
Antal besök: 1 374