BORD, Nordiska Kompaniet, engelsk stil, 1900-tal.

477763. BORD, Nordiska Kompaniet, engelsk stil, 1900-tal.

Mahogny. Draghandtag och fothylsor av mässing. 4 lådor i sarg. Plakett märkt NK-Nordiska Kompaniet.
Diameter ca 90 cm, höjd 59 cm.

Bruksslitage, mindre märken och fläckar på skiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 482