RAKHYVEL, Gillette, mässing, 1900-talets första hälft.
477320. RAKHYVEL, Gillette, mässing, 1900-talets första hälft.
Samtliga delar i mässing, Huvud stämplat: Trademark Gillette, Made in USA. Ask märkt Made in USA, Known the world over, Gillette.
Medföljande ett ytterligare blad, märkt Gillette.
Originalask med inklätt tyg.
Originalask med inklätt tyg.