477211. BESTICKSERVIS, 43 st, silver, "Vasa", GAB, Stockholm, 1920-tal. Total vikt inklusive stålblad ca 1555 g.
12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar och 7 moccaskedar. Gafflarnas längd ca 18 cm.
Bruksslitage. Flertalet med monograminskription. En gaffel med böjt skaft.