476420. MATSALSGRUPP, 7 delar, nyrenässans, omkring 1900.
Ek. Bord, längd ca. 150, bredd 118, höjd 74 cm. Stolar, 4+2 st, skivor, 2 st á 63 cm.
Bruksslitage, repor, ett stolsben med lagning, spricka i rygg på en stol, någor slagen skiva, bord med spricka på ben, 2 stolar med nedslipad rygg, en stol med spricka i rygg och sits.