VAKUMPUMP, gjutjärn och mässing , undervisningsmaterial, Svanström & Co, Stockholm, 1900-talets första hälft.

476392. VAKUMPUMP, gjutjärn och mässing , undervisningsmaterial, Svanström & Co, Stockholm, 1900-talets första hälft.

Pumpen märkt "C.L. Holms Mek. Verkstad", StockholmLängd 41, bredd 21, höjd 43 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage. Glaskupa saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 027