BORD OCH STOLAR, 3 delar, stål och trä, barnmodell, funkis, 1930-tal.

476177. BORD OCH STOLAR, 3 delar, stål och trä, barnmodell, funkis, 1930-tal.

Stomme i järn med grön originallack, bordskivor, sitsar, ryggstöd och detaljer i trä och masonit med röd originallack.
2 st stolar, rygghöjd 42 cm, bordsskiva, diameter 40 cm.

Bruksslitage, färgbortfall, patina.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 840