476104. KAFFESERVIS, ca 26 delar, porslin, "Sylvia", Hutschenreuter, 1900-tal.
Dekor av körsbärsblommor.
Kaffekanna.
Gräddkanna.
Sockerskål med lock.
11 kaffekoppar med 12 fat.
12 assietter, diameter ca 17 cm.
Bruksslitage.
Fot på två kaffekoppar med skada.