KAFFESERVIS, ca 26 delar, porslin, "Sylvia", Hutschenreuter, 1900-tal.

476104. KAFFESERVIS, ca 26 delar, porslin, "Sylvia", Hutschenreuter, 1900-tal.

Dekor av körsbärsblommor.
Kaffekanna.
Gräddkanna.
Sockerskål med lock.
11 kaffekoppar med 12 fat.
12 assietter, diameter ca 17 cm.

Bruksslitage.
Fot på två kaffekoppar med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dekor av körsbärsblommor.
Kaffekanna.
Gräddkanna.
Sockerskål med lock.
11 kaffekoppar med 12 fat.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 286