Brosch, silver och markasiter, dekor av rosetter och blommor, stämplad kattfot, S.
Ring, stämplad 830.
Halsband med hänge föreställande tand, stämplade 925.
Total vikt 13 gram.
Halsband med hänge i brons. Otydlig stämpel. Hänget diameter 4 cm.
Medföljer fat med dekor av ödla. Svärtat brons.
Slitage. Fat med fläckar. Ring med avslag.
Ring, stämplad 830.
Total vikt 13 gram.