VÄGGPENDYL, rokokostil, 1900-talets mitt.

475906. VÄGGPENDYL, rokokostil, 1900-talets mitt.

Förgylld och bronserad. Skuren dekor av bl a blommor och bladverk. Krönt av sädesax samt bandrosett. Höjd ca 60 cm.

Ej funktionstestad. Ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 420