Skärbräda, "Picknick", Rörstrand, längd 18,5, bredd 15,5 cm.
Lockburk, "Prisma", nr 22/1, höjd inklusive lock 13 cm.
Skärbräda, "Gran grå", Gustavsberg, längd 25, bredd 18,5 cm.
Bruksslitage, nagg på fotringen på lockburken.