CHIFFONJÈ, nyrenässans, 1800-talets slut.

475024. CHIFFONJÈ, nyrenässans, 1800-talets slut.

Valnöt och valnötsrot. Dekor med förgyllda beslag, kannelyr
och knoppar.
Längd 97 cm, bredd 55 cm, höjd 144 cm.

Slitage, märken, en knopp på liten låda saknas.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

och knoppar.

Nycklar saknas.

Antal besök: 291