MINIATYRER, keramik och glas, bland annat John Andersson Höganäs samt Boda.

474951. MINIATYRER, keramik och glas, bland annat John Andersson Höganäs samt Boda.

4 delar John Andersson Höganäs.
3 miniatyrer sign AS samt med etikett Handrejat.
2 skålfat, Josef Ekberg, diameter ca 6 cm.
1 vas, delvis blå dekor, Bertil Vallien Boda.
3 delar Ulrica Hydman Vallien Boda.
Högsta höjd ca 8 cm.

Krackeleringar. Mindre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Högsta höjd ca 8 cm.

Antal besök: 748