BÄGARE, silver, troligen Petter Britt, Kalmar, 1762. Ca 30 gram.

474708. BÄGARE, silver, troligen Petter Britt, Kalmar, 1762. Ca 30 gram.

Konisk med punsad dekor. Höjd 7 cm.

Bucklor samt slitage. Smärre bristning i botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 577