SMINKBORD, mahognyfaner, 1900-talets första hälft.

474568. SMINKBORD, mahognyfaner, 1900-talets första hälft.

Sminkbord/sovrumsmöbel, svängdform, fanerad i mahogny.
Två lådor med beslag i mässing samt två svängda dörrar.
Längd 150 cm.
Djup 51 cm.
Höjd 65,5 cm.

Skåp går ej att öppna, nyckel saknas.
Slitage, repor, märken. Fanérskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 150 cm.
Djup 51 cm.
Höjd 65,5 cm.

Antal besök: 647