LÅDOR OCH FLASKOR, 8 delar, trä och glas, bl.a. Sundsvalls Bryggeri och Skellefteå Bryggeri, 1900-talets.

474424. LÅDOR OCH FLASKOR, 8 delar, trä och glas, bl.a. Sundsvalls Bryggeri och Skellefteå Bryggeri, 1900-talets.

2 st bryggerilådor, längd 53,5 - 56,5 cm, bredd ca 30,5 cm, höjd ca 28,5 cm.
6 st flaskor, mestadels med patentkorkar i porslin, höjd ca 36 - 46 cm.

Slitage, repor, smuts, flaskorna behöver rengöras.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 926