Slipad dekor.
3 st ljusstakar, karaff, vas, 2 st ishinkar.
19 st glas, höjd 14,5 cm
10 st glas, höjd 7 cm
12 st glas på fot, höjd 10 cm
26 st glas på fot, höjd 16 cm
4 st glas på fot, höjd 10,5 cm
14 st glas på fot, höjd 12,5 cm
14 st glas på fot, höjd 13,5 cm.
Bruksslitage, fåtal glas med nagg.
Slipad dekor.
19 st glas, höjd 14,5 cm
10 st glas, höjd 7 cm
12 st glas på fot, höjd 10 cm
26 st glas på fot, höjd 16 cm