VAS, porslin, Kina, 1800-tal.

VAS, porslin, Kina, 1800-tal.
47402. VAS, porslin, Kina, 1800-tal.

Kvadratisk form. Oxblodsfärgad glasyr. Höjd 46 cm.

Glasyrsprickor samt nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Glasyrsprickor samt nagg.

Antal besök: 1 203