473843. FÖNSTER, ett par, englas, spröjsade, 9 rutor/st, vit/vit, 1860/70-tal.
Storlek 61,5 x 154 cm.
Ramtjocklek 2,5 cm.
Tidigare innanfönster.
Proveniens: från äldre hus i Falköping byggt 1860/70-tal.
Bra träkvalitet.
Defekt kitt, slitage och smutsiga.
En defekt glasruta.