LOKOR, ett par, allmoge, trä/järn, 1800-tal.

473319. LOKOR, ett par, allmoge, trä/järn, 1800-tal.

Polykrom skuren dekor av blomrankor. Avslut med snidade drakhuvuden.
Längd ca 68 cm.

Bruksslitage, smärre färgbortfall, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 68 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 087