BARHYLLA, trä/glas, 1900-talets andra hälft.

472579. BARHYLLA, trä/glas, 1900-talets andra hälft.

Spegelglas på bakstycke. Fyra lösa glashyllplan. Två fästen upptill för väggmontering.
Längd 82 cm.
Bredd 23 cm.
Höjd 158 cm.

Bruksslitage, lackkrakelyr, smärre fanérskador, senare ben, något rank, smärre nagg på hyllplan, stålskenor till ett hyllplan saknas (fyra knoppar medföljer).

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 82 cm.
Bredd 23 cm.
Höjd 158 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 555