472458. CHIFFONJÉ, 1800-tal.
Skrivklaff med motvikt. Längd 109, bredd 60, höjd 170 cm.
Slitage, sprickor. Ovandel har slagit sig, Renoverad. Skrivklaff och lådor saknar nyckel. Smärre fanérskador. Nyckel till uppsats finns. Olåst.
Nyckel/nycklar finns.