472089. MATSERVIS, art deco, porslin, 55 delar. Hackefors, 1900-talets första hälft.
Svart dekor samt guldkant.
11 flata tallrikar.
12 djupa tallrikar.
11 entrètallrikar.
11 assietter.
6 serveringsfat/skålfat.
1 såsskål.
2 skålfat.
1 terrin.
Bruksslitage, några med nagg.