SPEGEL, empire, Göteborg, 1800-tal.

472064. SPEGEL, empire, Göteborg, 1800-tal.

Höjd 165 cm
Bredd 78 cm

Proveniens: Kulebo herrgård, Kalmar län.

Ålders samt bruksslitage. Senare glas.
Dekorsläpp. Pastellage saknas.
Bakstycke med torrsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 165 cm
Bredd 78 cm

Bakstycke med torrsprickor.

Antal besök: 1 094