Glasskålar med förgyllda silverinfattningar. Utländska silverstämplar 830/1000. Lilla skålen importstämplad C.G. Hallberg, 1914.
Proveniens: Kulebo herrgård, Kalmar län.
Smärre åldersslitage.
Smärre åldersslitage.