471011. ALBERT ENGSTRÖM. Efter. Affisch, "Nej! Kräftor kräva dessa drycker!", 1900-tal.
Senare tryck efter originalet från 1922 inför folkomröstningen om rusdrycksförbud.
56,5 x 45 cm.
Smärre slitage samt hål efter uppsättning i vardera hörn, ej examinerad ur ram.
Albert Engström (1869–1940)