Dinky Toys, ambulans "Superior Criterion" med patient, Alfa Romeo, Ford Zephyr, Mercedes 190 SL, flygplan Gloster Javelin, lastbil Dodge, Field Artillery Tractor med trailer 25 pr kanon. Budgie Toy -Mobile Traffic Control Unit "Jumbo". Reklambroschyr medföljer.
Bruksslitage/slitage. Repor. Märken. Lastbil Dodge saknar hjul.