KOPPARKÄRL, 4 st samt OSTKORGAR, 2 st, 1800/1900-tal.

470843. KOPPARKÄRL, 4 st samt OSTKORGAR, 2 st, 1800/1900-tal.

Stor kopparkittel diameter 69 cm.
Gryta med lock, panna samt bunke diameter 28, 29 och 27 cm.
2 ostkorgar diameter 15 och 35 cm.

Koppar med bucklor, ostkorgar med smärre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 388