SKÅL, konstglas, Bertil Vallien, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.

470734. SKÅL, konstglas, Bertil Vallien, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.

Blå-spräcklig dekor med gulfärgad kant. Signerad Boda B Vallien 57834. Signerad vid kant.
Höjd 7 cm.
Diameter 10,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 7 cm.
Diameter 10,5 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 847