6 st botaniska väggtaflor.
Lingon, (Vaccinium vitis idaea L) Ny serie: Tafla 24.
Gran (Picea excelsa Link) Ny serie: Tafla 10.
Rödplister (Lamium purpureum L) Ny serie: Tafla 13.
Fläckigt Nyckelblomster (Orchis maculata L) Ny serie: Tafla 25.
Potatis (Solanum tuberosum L) Ny serie: Tafla 20.
Åkertistel (Cirsium arvense (L) Scop.)
Mått: 79 x 58 cm.
Slitage, kraftigt missfärgade, fläckar, påskrifter, hörn med skador.
6 st botaniska väggtaflor.
Mått: 79 x 58 cm.