TILLBRINGARE, majolika, 18/1900-tal.

470283. TILLBRINGARE, majolika, 18/1900-tal.

Reliefdekor av William Shakespeares byst i medaljong samt med inskription Tercentenary 1864 Will Shakspeare born 1564.
Höjd 23,5 cm.

Bruksslitage, krakelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 23,5 cm.

Bruksslitage, krakelyr.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 370