TAKLAMPA, keramik, Tilgmans. 1900-talets mitt.

470245. TAKLAMPA, keramik, Tilgmans. 1900-talets mitt.

Fäste av teak. Skärm av keramik, innerkupa av opalinglas. Diameter 43, höjd 40 cm.

Bruksslitage, förstärkt med tejp vid sladdens ingång till lampfästet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 317