GLASSERVIS, 23 delar, Hans Christian Wagner, Björkhults glasbruk. 1900-tal.

469831. GLASSERVIS, 23 delar, Hans Christian Wagner, Björkhults glasbruk. 1900-tal.

Sodafärgad glasmassa. Flertalet etikettmärkta.
6 st vinglas, höjd 11 cm.
5 st starkvinsglas, höjd 10 cm.
6 st snapsglas, höjd 8 cm.
6 st, allglas, höjd 9,7 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 st vinglas, höjd 11 cm.
6 st snapsglas, höjd 8 cm.
6 st, allglas, höjd 9,7 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 123