BORDSLAMPA, Philips, typ 720, 1900-talets andra hälft.

469236. BORDSLAMPA, Philips, typ 720, 1900-talets andra hälft.

Grafitgrå, lackad skärm med kromad stomme.
Ställbar.
Max höjd 59 cm. (Höjd när lampan är nerfälld ca 36 cm.)
Etikettmärkt: Philips typ 720 TJ, max 100W.

Bruksslitage. Repor på skärmen. Bucklor.
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ställbar.

El ej funktionstestad.

Antal besök: 1 826