SPELBORD, mahogny, Karl Johan, 1800-talets mitt.

469119. SPELBORD, mahogny, Karl Johan, 1800-talets mitt.

Rund spelbord med fällbar skiva och utdragbart ben.
Från gård i Dyestad, Öland.
Höjd 69 cm, diameter med utfälld skiva 99 cm.

Bruks samt åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Från gård i Dyestad, Öland.

Bruks samt åldersslitage.

Antal besök: 392