10 st flata tallrikar.
11 st djupa tallrikar.
12 st förrättstallrikar.
8 st efterrättstallrikar.
6 st uppläggningsfat.
2 st uppläggningsskålar.
1 st tillbringare.
1 st såsskål på fat.
Bruksslitage, missfärgningar, krakelyr, skador, ej genomgånget.
10 st flata tallrikar.
11 st djupa tallrikar.
12 st förrättstallrikar.
8 st efterrättstallrikar.
6 st uppläggningsfat.
2 st uppläggningsskålar.
1 st tillbringare.
1 st såsskål på fat.