468534. SKOLPLANSCH, offsettryck, Honungsbiet.
Plansch med motiv av bikupor vid torp. Biet- hane, hona, arbetsbi. Bifinder mm.
Esselte Stockholm, förlag A-B P. A. Norstedt & Söner Stockholm.
73 x 96 cm.
Slitage, någon fläck, hörn med skador.
Böjd.
Hål för upphängning.