PARTI SMYCKEN, 4 delar, manschettknappar, hänge, delvis silver.
468204. PARTI SMYCKEN, 4 delar, manschettknappar, hänge, delvis silver.
Manschettknappar i silver, onyx. 1,5x1,5 cm. Franz Scheule Tyskland. Stämplade 830, FS, svenska importstämplar. Vikt 9 gram. Gravyr TM.
Hänge i silver med vit sten. Längd 1,5 cm.
Hänge, berlock i form av hjärta, (fotgömma) gulddouble. Längd 3,5 cm.
Berlock med bucklor och slitage.
Manschettknappar med gravyr.
Bruksskick.
Manschettknappar med gravyr.
Bruksskick.