MEMORIBILIA, SAS, Scandinavian Airlines, bl.a. för 40- och 50-års jubileum, 1946-1996.

468171. MEMORIBILIA, SAS, Scandinavian Airlines, bl.a. för 40- och 50-års jubileum, 1946-1996.

1 st flygplansmodell, "DC-4" i kartong, 40-års jubileum, 1986.
1 st klocka, förgylld, limited edition för SAS anställda, 50-års jubileum, 1996.
3 st nyckelringar, "New Non stop flight Stockholm - Chicago, 1998" och "50-års jubileum 1956-1996".
3 st miniatyrmodeller, flygplan, Linjeflyg, "DC-3", "CV 440" och"F-28", längd ca 3,2 - 4,1 cm.
1 st LP-box med 3 st vinylskivor, "Discover the music of North America" produced exclusively for SAS by Audio Fidelity, 1968.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 696