HÄNGE i 14 K gult guld med snäckskalscamé. Malmö 1921.

468068. HÄNGE i 14 K gult guld med snäckskalscamé. Malmö 1921.

Ovalt hänge med skuren antikiserande kvinnoprofil.
Stämplad EM, M, kattfot, T7.
Längd 6 cm, bredd 4,3 cm.

Bruksslitage, broschnålen saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplad EM, M, kattfot, T7.
Längd 6 cm, bredd 4,3 cm.

Antal besök: 530