KRUS, 3 st. Saltglaserat stengods, Höganäs, 1900-tal.

467900. KRUS, 3 st. Saltglaserat stengods, Höganäs, 1900-tal.

Krus med hänklar, 2 liter tom 5 liter
Höjd 17-23 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 17-23 cm.

Bruksslitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 435