HANS J WEGNER. fåtöljer, " CH 25 ", 1 par, Carl Hansen & son, Danmark, 1950-60-tal.

46789. HANS J WEGNER. fåtöljer, " CH 25 ", 1 par, Carl Hansen & son, Danmark, 1950-60-tal.

Designades 1950 och var en av de första Wegner gjorde för Carl Hansen, Ek, snörflätad.
Ettikettmärkta, kallstämplade, KH 68, JK 66.

Hans J Wegner (1914–2007)

Gör en kostnadsfri värdering!

Hans J Wegner (1914–2007)

Antal besök: 15 910